"Журавлиний ключ” – це музичний фестиваль-конкурс, який кожного року традиційно навесні проходить в м. Полтава. На нього збираються композитори, аранжувальники, співаки, поети, музиканти… «Відкритий»,- тому що відкриває географічні кордони між народами і запрошує всіх творчих людей з різних країн світу на свято музики.
Організатором проведення цього мистецького форуму виступає Полтавська обласна громадська організація "Асоціація композиторів і аранжувальників Полтавщини” (ОАКАП).
Автор ідеї і авторської концепції, а також керівник проекту – композитор, професійний музикант, голова ОАКАП Віктор Журавель.
Ідея проведення конкурсу виникла на основі аналізу сучасної української пісні як альтернатива низькоякісній пісенній продукції, яка часто звучить в телерадіоефірах та на концертах. "Журавлиний ключ” – це ключ до творчої майстерності, до відкриття нових композиторських і виконавських імен, це ключ до людських сердець, миру, дружби і взаєморозуміння.
Фестиваль-конкурс проводиться з метою виявлення нових композиторських і виконавських талантів України та популяризації їх творчості, збереження національних пісенних традицій, розвитку сучасної української пісні, залучення молодих композиторів, аранжувальників до ОАКАП.
Задача фестивалю : • ¨ доносити до широкого загалу населення кращі зразки пісенної культури, сприяти формуванню і підвищенню естетичних смаків глядачів; • ¨ надавати учасникам конкурсу можливість показати свої доробки в концертах, телерадіоефірах ; • ¨ розширяти мистецько-художній світогляд учасників.
"Журавлиний ключ” – це єдиний на Україні фестиваль-конкурс композиторів, аранжувальників і виконавців такого формату.
Його характерні риси і особливості : 1) ¨ в конкурсі беруть участь як професіонали, так і аматори; 2) ¨ до участі запрошуються творчі люди всіх формальних і неформальних музичних напрямків ; 3) ¨ в конкурсній програмі представлені різножанрові твори : від академічної пісні до репу; 4) ¨ на конкурсі звучать тільки прем’єри пісень; 5) ¨ вік учасників - не обмежений; 6) ¨ до складу журі включаються переможці попередніх конкурсів "Журавлиний ключ ”.
Тематизм конкурсних творів різнохарактерний та різнобарвний : від класичної любовної лірики до соціальних тем.
"Журавлиний ключ ” проходить в три тура : ◊ ¨ І тур – конкурсний – відбірковий ; ◊ ¨ ІІ тур – конкурсний – виступ всіх учасників, що пройшли І тур; ◊ ¨ ІІІ тур – фестивальний – Гала-концерт та нагородження переможців фестивалю.
Конкурсна програма проводиться в номінаціях : • ¨ композитори пісенного жанру ; • ¨ аранжувальники ; • ¨ виконавці-співаки ; • ¨ виконавці-інструменталісти.
Всі учасники розподіляються на вікові групи, їх кількість в кожній номінації різна.
Конкурсні роботи і виступи оцінює компетентне журі, у складі якого фахівці з вищою спеціальною музичною освітою. Кількісний склад журі може змінюватись від 5 до 9 осіб.
Під час конкурсу відбуваються концерти за участю зірок естради та провідних колективів України, а кращі композитори і виконавці Полтавщини, а також члени журі, проводять майстер-класи для учасників "Журавлиного ключа ”.
Після завершення ІІ туру, кожний конкурсант отримує диплом "Учасника” і логотипний сувенір фестивалю. Під час проведення заключного Гала-концерту лауреати і дипломанти конкурсу нагороджуються дипломами відповідно "Лауреата” і "Дипломанта” в кожній номінації і віковій групі, а також цінними подарунками. Переможець фестивалю отримує Гран-прі і диплом переможця.
Всі події, які відбуваються під час проведення "Журавлиного ключа”, широко висвітлюються ЗМІ, а після закриття фестивалю - на республіканському радіо та обласному телебаченню створюється цикл передач, які виходять в ефір на протязі року. Також ОАКАП випускає відео-версію Гала-концерту та компакт-диск з творів переможців. Ці диски розповсюджуються серед населення, студентської та учнівської молоді з метою популяризації нових імен, відкритих на фестивалі та їх творчості.
Керівництво ОАКАП підтримуює творчі зв’язки з композиторами і музикантами з різних країн світу, тому в перспективі організатори фестивалю-конкурсу планують розширити географічні рамки проекту і зробити "Журавлиний ключ ” міжнародним, а також ввести до конкурсної програми інші мистецькі жанри.
|