Коли в 1880 році французький географ Онезім Реклю придумав термін «франкофонія» для означення спільноти людей, що говорять по-французьки, він напевно не припускав, яке довге і насичене життя буде мати цей неологізм.
У ХХ столітті франкофонія отримала власний інститут і навіть Міжнародну Організацію Франкофонії, яка ось вже протягом сорока років організовує по всьому світу фестивалі.
В Україні «Франкофонія» проходить вже втретє і включає велику програму: концерти, майстер-класи для перекладачів, конкурси, спортивні змагання, книжкові та фотовиставки, зустрічі з письменниками і фестиваль «Франкофонія. Світ кіно ».
Співорганізаторами цього масштабного заходу виступили Французький культурний центр, Альянс Франсез, посольства Швейцарії, Канади, Франції, Лівану, Бельгії, Румунії, Єгипту і Марокко.
Посол Франції в Україні Жак Фор завив, що франкомовні країни об'єднує не тільки мову, але й спільні цінності. А тому основні завдання фестивалю - підтримати ці цінності, популяризувати різноманітні культури, об'єднані використанням французької мови та створити умови для міжкультурного діалогу.
Цим пояснюється різноманітність програми кожного фестивалю, яка покликана відображати неповторність та унікальність країн франкофонії.
За минулі два роки сформувалася традиція запрошувати в якості почесного представника фестивалю українську знаменитість. Цього разу честь представляти фестиваль випала співачці Гайтані.
На прес-конференції співачка розповіла журналістам, що для неї франкофонія - не порожнє слово, так як до п'яти років Гайтана говорила виключно по-французьки. Тому кожен подібний фестиваль для неї - своєрідне повернення у дитинство.
Співачка пообіцяла бути присутньою на більшості запланованих заходів і навіть можливо виступити з концертом у рамках фестивалю.
Програма цьогорічної «Франкофонії» (з 13 по 20 березня) була складена спільно представниками посольств, які виступили організаторами заходу.
Консультантом «Франкофонія. Світ кіно »виступив МКФ« Молодість »та його арт-директор Андрій Халпахчі. Останній розповів про фестивальні картини.
На відкритті планується показ франко-румунського фільму «Концерт» режисера Раду Міхайлеану, який розповість історію талановитого і винахідливого диригента Великого театру.
У головній ролі - молода зірка французького кіно Мелані Лоран. Представляти картину буде Олексій Гуськов, актор, що зіграв одну з головних ролей.
Очікується приїзд швейцарського режисера Урсули Мейер, яка представить свій фільм «Home» з блискучою Ізабель Юппер у головній ролі. Картина отримала широку європейську популярність завдяки участі в Берлінському фестивалі.
Також пан Халпахчі зазначив французьку картину «Welcome» Філіпа Ліора і «Мовчання Лорни» Жана-П'єра та Люка Дарденн.
Цього року «Франкофонія» приємно дивує географічним різноманітністю країн-учасників. Нам вдасться познайомитися з стрічками з Єгипту, Лівану і Марокко.
Лонг-лист заходів виглядає наступним чином:
«Концерт». Реж. Раду Міхайлеану (Франція, Румунія);
«Home». Реж. Урсула Мейер (Франція, Швейцарія, Бельгія);
«Один-нуль». Реж. Камла Абу Зекрі (Єгипет);
«Bosta». Реж. Філіп Арактінгі (Ліван);
«Марроканская симфонія». Реж. Камал Камал (Марокко);
«Шахрайські витівки». Реж. Кен скотт (Канада);
«1981». Реж. Рікардо Трог (Канада);
«Welcome». Реж. Філіп Ліора (Франція);
«Мовчання Лорни». Реж. брати Дарденн (Франція, Бельгія);
Покази відбуватимуться у столичному кінотеатрі «Київ», а також у кінотеатрах Рівного, Севастополя, Сімферополя, Луганська і Запоріжжя.
|