Фестивалі України

Понеділок, 25.11.2024, 08:45

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід


Головна » Статті » Інші

"Життя у стилі модерн"

1 лютого в Києві пройшов Міжнародний Фестиваль танцю "Життя в стилі Модерн"

Фестиваль проводився уперше, але зумів зібрати відомі колективи, що сповідують прихильність до джазу, модерну, контемпорари.

Голова жюрі і гостя Фестивалю - Кети Груэ - соліст Паризького балету Рика Одумса з Франції відмітив високий рівень хореографічної майстерності учасників і гостей фестивалю.

У конкурсній програмі перемогли маститі "Black o! Range" і "Малюма і Такете" . Глядачі відмітили і джаз-балет "Рема" з Комсомольска.

Виступи гостей Фестивалю - прогресивних і просунутих "SOUL B", зоряної Кеті Груэ і Олени Ильгузиной - Дэнс компанія "Лелио" проходили при вигуках "Браво", "Біс"!

Небагато несправедливо, на думку, деяких учасників Фестивалю визначили володаря "Гран-прі" - Центр психології руху і творчого самовираження "Малюма і Такете".Але такі умови. переможця визначали глядачі з двох рівних колективів своїми оплесками. Більше уболівальників цього дня прийшло на Фестиваль помилуватися танцювальними композиціями " Малюма і Такете".

"Я дякую усім, хто брав участь у Фестивалі, гостей Фестивалю. Особливо хочу подякувати хореографа Антона Овчинникова і колектив Будинку офіцерів" - сказав голова оргкомітету - Юрій Черныш. "Фестиваль проводився уперше і, напевно, ми багато що не врахували у визначенні володаря "Гран-прі". Звичайно, сьогодні треба було вручати перший приз двом колективам.Але приз - контракт на сольний виступ - всього один".

Юрій Черныш пообіцяв проведення Фестивалю в 2010 році і відмітив, що надалі він втратить конкурсний етап. "Складно оцінювати творчість, яка дуже оригінально і суб'єктивно. Не думаю, що можна відразу оцінити думку автора тієї або іншої композиції. Треба подумати і переосмислити побачене.Це як квіти. Кожному подобається своя квітка. Як можна їх оцінювати"?

А глядачі залишилися задоволені. Усім усе сподобалося. Та і не могло не сподобатися, адже для них танцювали люди, що живуть в Стилі Модерн.






Танець модерн - один з напрямів сучасної хореографії, що зародилося у кінці XIX - почало XX вв. у США і Німеччині. Термін "Танець модерн" з'явився в США для позначення сценічної хореографії, що відкидає традиційні балетні форми. Увійшовши до вживання, витіснив інші терміни (вільний танець, дунканизм, танець босоніжок, танець ритмопластики, виразний, експресіоніст, абсолютний, новий художній), що виникали в процесі розвитку цього напряму.

Загальним для представників танцю модерн, незалежно від того, до якої течії вони належали і в який період проголошували свої естетичні програми, був намір створити нову хореографію, що відповідала, на їх думку, духовним потребам людини XX віки. Основні її принципи: відмова від канонів, втілення нових тим і сюжетів оригінальними танцювально-пластичними засобами.

У прагненні до повної незалежності від традицій представники танцю "Модерн" прийшли, врешті-решт, до прийняття окремих технічних прийомів, в протиборстві з якими зародився новий напрям. Установка на повний відхід від традиційних балетних форм на практиці не змогла бути до кінця реалізована.

Заснований у кінці 19 століття як альтернатива класичному балету для соціальних шарів суспільства, сьогодні Модерн перетворився на танець богеми і для богеми.

Сучасний танець (модерн, контемперари і т. д.) - танцювальна техніка, заснована на природних рухах людини. Він дозволяє краще відчути музику, розвиває тіло і мислення.


"Слід сказати, що для танцю модерн, на відміну від класичного балету, важливі не стільки строго певні пропорції тіла, скільки стан душі і розвинений інтелект"


Олена Покровская


"Ми сучасні люди (we are moderns), і у нас є важливі проблеми, про які ми хочемо танцювати"

Марта Грэхэм


"Класикові танцюють тілом, джаз - серцем, а модерн - головою"

Мет Мэттокс

"Я порівняла б витвори мистецтва з вогнищем, від якого виходить цілюще тепло, коли б не розвели в нім вогонь. Усі хотіли б зрозуміти мистецтво, але не усі пробують зрозуміти спів птахів. Багато хто просто любить квіти, не дошукуючись до їх суті. А ось мистецтво хореографії прагне саме зрозуміти - осягнути. Хоча танцівник - найдрібніша частка світу, теж в чомусь схожий на явища природи, які чарують нас і не вимагають пояснення цієї чарівності".

Ніна Тимофеева
Категорія: Інші | Додав: lutasia (30.05.2010)
Переглядів: 763 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Вы можете получить WMR-бонус в размере 0,01-0,10 WMR на свой кошелек 1 раз в сутки

Кошелек
Код Защитный код

Обмен Webmoney

Как заработать $100 в месяц на своем сайте? Ответ здесь!
добавить сайт в каталог сайтов bestwebdir.info