Скиньте з Шевченка шапку. Та отого дурного кожуха.
Відкрийте в нім академіка. Ще – одчайдуха – духа.
Ще – каторжника роботи. Ще нагадайте усім:
Йому було перед смертю всього лише сорок сім.
І. Драч «Виклик»
Концепція Фестивалю:
Ідея проведення Фестивалю-конкурсу молодіжного бачення творчості Т.Шевченка взяла свій початок з наявного стану справ у сучасній українській культурі, зокрема пов’язаній з творчістю Т.Шевченка.
Багато століть підряд нам намагалися нав’язати стереотип, що українська культура – то тільки похідне від російської, польської чи якоїсь иншої, що у нас немає самодостатности й унікальности.
Шевченко один з перших вивів українську культуру і загалом українську ідентичність на світовий рівень, а головне - дав зрозуміти українцям, хто ми такі є, і що за себе і свою державу потрібно боротися.
Т.Шевченка, як Великого Українця радянська влада заперечити не могла, тому вона зробила все щоб знівелювати його сутність. І вона досягла великих успіхів у „зшароваренні” постаті великого Кобзаря, тобто робилося все, щоб його поезію пристосувати до радянської ідеології. В ті часи було складено список творів Шевченка, які можна було співати та читати. І до сьогодні таке враження, що ми притримуємося цього списку.
Нашим завданням є розірвати це коло.
Зараз молодь відчула потребу сказати своє слово про Шевченка.
Він – не минуле, а наш сучасник
Його слова – то правда сьогодення
Його творчість – геній для всього світу, і наше завдання її прочитати по-новому
Т.Шевченко – зрештою це круто і модно
Ми і Шевченко – це відродження нашого коріння і побудова нашого майбутнього.
Мета Фестивалю:
Залучити молодь Львова, Львівщини та інших регіонів України до вивчення і молодіжної інтерпритації творчості Т.Шевченка
Відчути, побачити і прочитати твори Т.Шевченка у контексті ХХІ століття.
Підняти пласт його творчості забутий за часів Радянської влади.
Структура Фестивалю:
І-ий етап: прийом заявок від конкурсантів - до 1 квітня 2007 року. ІІ-ий етап: відбіркові тури – 21-22 квітня 2007 року. ІІІ-ій етап: визначення переможців та учасників Гала концерту, написання сценарію для Гала-концерту – до 10 травня 2007 року IV-ий етап: Гала-концерт переможців та гостей Фестивалю – зала Театру ім. М.Заньковецької – 19 травня 2007 року
Номінації: Сучасна пісня на слова Т. Шевченка Візуальне мистецтво – Шевченківська тематика Авторська поезія про Т.Шевченка або на Шевченківську тематику
Вікові критерії (згідно з Законом України про молодь): учасниками Фестивалю можуть стати молоді люди від 14 до 35 років. Учасників молодших чи старших не буде допущено до участи.
Вимоги до конкурсантів:
Сучасна пісня на слова Т.Шевченка:
До конкурсу приймаємо пісні тільки на слова Т.Шевченка.
- виступи солістів-вокалістів, дуетів та груп кількістю не більше 6 осіб на сцені.
- виконання двох різнопланових пісень (тобто, якщо одна повільна і сумна, то друга має бути весела і швидка) тривалістю не більше 4 хв. кожна.
- у конкурсному виступі можна представляти пісні a capella,
або під фонограму -1, без підспівок і додаткових голосів, або під живу музику.
Критерії оцінювання конкурсантів:
· Новизна та неординарність (насамперед у виборі текстів для пісні)
· Сценічний образ
· Вокал: вокальні дані та виконавська майстерність
· Аранжування
· Костюм
Візуальне мистецтво:
- живопис
- графіка
- фотографія ( включно з фотовідбитком ґрафіті)
- для участі у конкурсі у категорії живопис, графіка потрібно представити 1 твір, у категорії фотографія – 2 твори ( 18*24 )
Критерії оцінювання конкурсантів: Відповідність Шевченківській тематиці Оригінальність та новизна Професійний рівень та якість роботи
Авторська поезія про Шевченка
- До участі просимо надати 1-2 авторські твори про Т.Шевченка або твори з використанням образів, персонажів або концепцій його творів.
- Представлення творів має тривати до 5 хв. для одного конкурсанта ( незалежно від того, чи це один твір, чи два)
Критерії оцінювання: Ориґінальність думки Змістове наповнення Використання образних засобів: метафора, порівняння, епітети, тощо Відповідність темі Відсутність мовленнєвих помилок
За порушення положень Фестивалю учасника буде позбавлено права на участь у конкурсі.
Оцінювання та нагородження:
Переможців визначатимуть у всіх 4-х номінаціях, у кожній номінації вручатимуть одну ІІІ премію, одну ІІ премію та одну І премію. Також буде спеціальний приз Фестивалю одному конкурсанту, вибраному з усіх 4-х номінацій.
Процедура оцінювання буде проводитися в закритому режимі – підбиття підсумків та визначення переможців після прослуховування чи ознайомлення з роботою усіх конкурсантів. Оголошення результатів проводитиметься у відкритому режимі.
Рішення журі є остаточним і перегляду не підлягає.
Склад журі Фестивалю - 9 осіб: по два фахівці з пісенної, мистецької та поетичної сфери (загалом – шестеро) та три представники від організаторів та громадсько-активної молоді Львова.
Додаткова інформація:
Участь у фестивалі є безкоштовною. Конкурсанти покривають витрати на проїзд, проживання, харчування самостійно. Роботи, подані у номінації „візуальне мистецтво”, буде представлено на виставці. Твори, надіслані на конкурс, авторам не повертаються. Організатори залишають за собою право використовувати твори у рекламних цілях Фестивалю (включно з публікацією книжок та виданням компакт-дисків), вказуючи автора. Організатори Фестивалю залишають за собою право вносити зміни до положень Фестивалю.
Довідки за телефонами: 8(032) 2445273, 8 050 9..., 8 097 945 00 05
E-mail: Shevchenko_fest@yahoo.com
ukrainesinger@yahoo.com
|