Фестивалі України

Понеділок, 06.05.2024, 17:42

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід


Головна » Статті » Етно

«ПЕЧЕНІЗЬКЕ ПОЛЕ»

ЕТНІЧНО-МИСТЕЦЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ПЕЧЕНІЗЬКЕ ПОЛЕ» започаткований у 2001 р. Печенізьке Поле – це овіяна легендами земля, що історично склалася навколо нинішнього селища Печеніги, районного центру на Харківщині, в радіусі 70 кілометрів. Протягом багатьох століть, від часів Київської Русі, вона була свідком визначних історичних подій. Саме тут слов’янські племена боронили свій край від ворожих армад. Перша згадка про Печенізьке Поле зустрічається в 968 р. і пов’язана вона з успішним походом князя Святослава. Відвага сіверських воїнів живе і понині в легендах сивої давнини, що їх переповідають печеніжці, нащадки степових слов’ян. Тут і зараз знаходять дивні історичні пам'ятки скіфської і салтівської культур. Історична унікальність цього місця, неповторний ландшафт, екологічна чистота, краса природи, благодатний клімат - все це спонукало організаторів до заснування фестивалю, головною ідеєю якого стало пробудження любові до нашої малої Батьківщини, її історії, культури і традицій. З усвідомлення себе в соціумі починається національне відродження. Шлях, що ми обрали - це свято краю з його вічними й нинішніми цінностями, свято слобожанської родини з її величезним потенціалом життєлюбства й гостинності.


Щороку на початку липня на фестиваль "Печенізьке Поле” з усіх куточків Слобідського краю з’їжджаються народні аматори і професійні гурти - носії фольклорного мистецтва, майстри народної творчості. Програма фестивалю вміщує гранд-конкурс народних талантів «Слобожанська родина», презентацію авторів і творів, лауреатів премії поета-печеніжчанина Петра Василенка.

Влітку 2002 року в селищі Печеніги, на березі водоймища, відбувся перший фестиваль. Він зібрав близько 6 тисяч учасників і глядачів. У наступному році їх було вдвічі більше. Ми побачили, що фестиваль прийшовся по душі землякам. оргкомітет фестивалю "Печенізьке поле" присудив йому статус постійно діючого фестивалю з багатоплановими проектами.

У фестивальному гала-концерті разом з найкращими аматорськими колективами виступили знана фольк-група «Драбина» (Харків), El Кравчук з балетом «Freedom», гурт «Скрябін», саксофоніст Ігор Рудий (Київ), співак і композитор Остап Гавриш з донькою Мар’яною (Івано-Франківськ), а також «Іван Купала» (Москва) та срібний голос Філіп Жмахер (Сербія).

Вітрильна регата, конкурси любителів шашликів і рибальської юшки, купальські вогнища, тепла вода Печенізького водосховища і загоряння під яскравим, посеред дощового липня, сонцем – усім цим гості фестивалю користалися досхочу.

«Зачарований погляд сучасника в глибину автентичної культури Слобожанщини» - так було названо фестиваль пресою.

Степан Гавриш, ініціатор і натхненник фестивалю:

- Коло друзів і гостей "Печенізького поля" з кожним роком стає ширшим. Отже, відроджується природна цікавість українців до своїх коренів - історичних, культурних, родинних. Відчувається спорідненість: ми всі - слобожани, ми - українці, ми - разом. І в нас є майбутнє.



Категорія: Етно | Додав: lutasia (01.06.2010)
Переглядів: 1181 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вы можете получить WMR-бонус в размере 0,01-0,10 WMR на свой кошелек 1 раз в сутки

Кошелек
Код Защитный код

Обмен Webmoney

Как заработать $100 в месяц на своем сайте? Ответ здесь!
добавить сайт в каталог сайтов bestwebdir.info